JUŻ WKRÓTCE

Zarządzanie
środkami finansowymi

STANIE SIĘ PROSTE
Wiemy, że brak należytego zabezpieczenia transakcji i niewłaściwy dobór kontrahenta przycznia się aż w 70%* do zachwiania płynności finansowej firmy, jej sukcesynwego rozwoju, a nawet upadku.
*BIG InfoMonitor, 16 marca 2021

Od innowacyjnego pomysłu do przełomowego produktu

Tworzymy system w modelu SAAS służący zabezpieczeniu wierzytelności pomiędzy profesjonalnymi uczestnikami obrotu handlowego z użyciem technologii scoringowych, technologii posiadającej cechy nośnika trwałego i bezpiecznej technologii blockchain, by zwiększyć płynność finansową podmiotów gospodarczych. ​
innowacyjne rozwiązania finansowe

inBillo powstało w 2020 roku w Warszawie

inBillo jako idea narodziła się w kwietniu w pierwszym roku pandemii covid-19 w przełomowym momencie wykorzystania technologii rozproszonych rejestrów danych.

Rozwój algorytmów uczenia maszynowego, pojawienie się potrzeby masowego digitalizowania wielu procesów w kontekście pracy zdalnej oraz chęci zabezpieczania i uwalniania płynności finansowej na żądanie przyśpieszyły nasze prace nad rozwojem koncepcji platformy inBillo, która tworzy całkowicie nowy standard bezpieczeństwa dla przedsiębiorców.
inBillo historia firmy

Uwalniamy płynność finansową

Prowadząc własne biznesy nie raz spotkaliśmy się z irytującą sytuacją, gdy nasz kontrahent nie wywiązywał się na czas ze swoich zobowiązań. Taka sytuacja powodowała po naszej stronie problemy z płynnością finansową. Zdecydowaliśmy się skompletować zespół z udziałem wysokiej klasy ekspertów i rozwiązać ten problem. Nasz pomysł zyskał wsparcie finansowe z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na prace badawcze i projektowe nad platformą inBillo.
sprawdzanie wiarygodności firmy
1
Stawiamy na doświadczenie i wiedzę w połączeniu
z nowymi technologiami
2
Wspieramy obrót gospodarczy
3
Oferujemy wiarygodne narzędzie pomagające w decyzjach biznesowych
4
Tworzymy sieć zaufanych przedsiębiorców

Słowo od założycieli

To, co zaczęło się jako “sprawdź wiarygodność kontrahenta, monitoruj ryzyko biznesowe, finansuj, odzyskuj wierzytelności” – stanie się znacznie głębszym doświadczeniem: wspólnym zdecentralizowanym finansowaniem; ponoszeniem wspólnie ryzyka spłaty należności; 24 godzinną i 7 dniową możliwością monitoringu biznesowego; sprawnym zabezpieczaniem wierzytelności polegającym na uznaniu długu; natychmiastową możliwością uzyskania finansowania i rozpoczęcia procesu odzyskiwania należności w dowolnym momencie.

Podsumowując ideę InBillo – jest bardzo prosta!

InBillo korzysta z technologii blockchain dostarczającej mu bazę niepodważalnych, zdecentralizowanych oświadczeń woli odnośnie funkcji i zastosowań weksla w finansowaniu przedsiębiorców. Stwarza możliwość finansowania wierzytelności przez rozproszoną społeczność zarówno przedsiębiorców, jak i zawodowe instytucje zajmujące się finansowaniem.

Dzięki temu każdy z was jest w stanie złożyć oświadczenie woli i odczytać bezspornie swoje zobowiązanie w technologii rozproszonych rejestrów. Zapewnić finansowanie na żądanie dla rozwoju swojej działalności.

InBillo wspiera zaciąganie zobowiązań finansowych bez pośredników, bezpośrednią wymianę się swoimi oświadczeniami woli, bezsprzeczne uznanie zobowiązań finansowych i spłatę ich, dochodzenie należności.

1. oświadcz swoją wolę lub uznaj zobowiązanie
2. finansuj się
3. obracaj należnością i dochodź wierzytelności
4. oświadcz swoją wolę lub uznaj kolejne zobowiązanie


Oświadczasz swoją wolę w sposób pewny i bezsprzecznie niepodważalny. Zabezpieczasz ją z użyciem najbezpieczniejszej technologii jaką dzisiaj znamy.

Finansujesz zobowiązanie na zdecentralizowanym rynku finansowania. Oznacza to, że w teorii finansowania należności, finasowanie powinno być niższe i dostępne na żądanie – niż w przypadku kreowanego pieniądza z długu – odrealnionego od realnej wartości finansowania zobowiązania, jak i samego pieniądza.

Finansujesz się na zdecentralizowanym wolnym rynku finansowania przedsiębiorców przez przedsiębiorców. Czy to oznacza, że zmniejszasz zyski z pożyczania środków pieniężnych przez przedsiębiorców, inwestorów w wierzytelności? Nie.

Będą oni zarabiać za każdym razem na obrocie swoich środków finansowych. W dodatku jako pierwsi na świecie dostarczamy modele finansowania zdecentralizowanego decentralized finance – DeFi do modelu finansowania realnych wierzytelności.

Dzięki nam przedsiębiorcy – właściciele środków finansowych, będą mogli zarabiać na dostarczaniu płynności finansowej pod wolny rynek finansowania pomiędzy przedsiębiorcami.

Jak będzie kształtować się cena finansowania na rynku InBillo? Z całą pewnością wartość finansowania będzie godna i zbliżona do prawdziwej ceny wartości pieniądza niż obecna. Na dzień dzisiejszy nikt tego jeszcze z nas nie wie i zamierzamy to sprawdzić w praktyce wkrótce.

InBillo przeniesie wolny rynek finansowania przedsiębiorców znany z weksli do cyfrowego świata, na czym przedsiębiorcy zyskają – odsetki od finansowania będą niższe i właściciele finansowania i przedsiębiorcy będą mogli w końcu zarabiać na swoim kapitale.

Pierwsi odważni przedsiębiorcy są zaproszeni do skorzystania z oświadczeń woli z niesamowitego, nietuzinkowego i wyzwolonego modelu finansowania przez przedsiębiorców. Dochodzenia wierzytelności.

Jako że korzystamy w naszych działaniach biegle w technologiach zcentralizowanych i zdecentralizowanych w finansach, w prawie – nauczymy Was korzystać z prototypu InBillo – z naszego rozwiązania, byście mogli udzielać finansowania uznanym i wiarygodnym zobowiązaniom bez pośredników!

11.11.2021., Warszawa,
dr Tomasz R. Smus
Rozwiń całość
założyciele inBillo

Twórcy inBillo

Tomasz Dziobiak

Tomasz Dziobiak

CEO
Zobacz profil
Przedsiębiorca. Pasjonat nowych technologii i zwinnego zarządzania. Prowadząc projekty dotyczące digitalizacji procesów i usług w przedsiębiorstwach w Polsce oraz zagranicą, pomagał rozwijać firmy na styku marketingu, sprzedaży i obszaru finansów. Twórca przedsięwzięć działających jako SAAS, AAAS w chmurze. Prywatnie zaangażowany mąż, tata i pasjonat górskich wędrówek oraz rocka.
Tomasz Ciupka

Tomasz Ciupka

dr nauk prawnych
Zobacz profil
Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytety Szczecińskiego oraz Studiów Doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ekspert w zakresie prawa pracy i ochrony danych osobowych. Doświadczenie biznesowe zdobywał zarządzając obszarami wsparcia prawnego i procesowego. Stworzył podwaliny koncepcji prawnej inBillo. Wolny czas spędza czytając literaturę współczesną.
Mecenas Artur Stachurski

Artur Stachurski

radca prawny
Zobacz profil
Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych i egzekucyjnych (komorniczych). 

Świadczy także doradztwo w zakresie bieżącej obsługi prawnej krajowych i międzynarodowych podmiotów gospodarczych, w zakresie prawa gospodarczego.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli masz w sobie pierwiastek innowatora, umiejętnie wykorzystujesz
nowe technologie aplikuj na stanowiska:
Specjalista ds wzrostu
Warszawa / Zdalnie
1 wakat
Do działu marketingu szukamy osoby na stanowisko Specjalista ds. wzrostu, która będzie w sobie łączyć umiejętności marketingowe i analityczne.
Pokaż więcej
Umów się z rekruterem
Programista AI
Warszawa / Zdalnie
1 wakat
poszukiwany specjalista będzie odpowiedzialny za opracowywanie mechanizmów oceny scoringowej firm przy użyciu maszynowego uczenia. Analizie będą poddawane zdarzenia biznesowe oraz zakupowe, wymagana umiejętność programowania w języku Python.
Charakter umowy - UoP. wymagane doświadczenie 2 lata.
Pokaż więcej
Umów się z rekruterem
Programista blockchain
Warszawa / Zdalnie
1 wakat
kandydat w projekcie wesprze zespół developerski i będzie współtworzył infrastrukturę pod obsługę smartcontractów. Wymagane doświadczenie min 2 lata - rok.
Wymagana umiejętność programowania w języku Solidity. Charakter umowy - UoP.
Pokaż więcej
Umów się z rekruterem
Programista ds infrastruktury blockchain
Warszawa / Zdalnie
1 wakat
zadaniem specjalisty będzie prowadzenie prac programistycznych w obszarze infrastruktury blockchain przechowujących nośnik trwały oraz smart contractu.
Wymagane doświadczenie i umiejętność programowania w języku Solidity Doświadczenie min 2 lata. - Charakter umowy UoP
Pokaż więcej
Umów się z rekruterem
Programista integracji technologii
Warszawa / Zdalnie
1 wakat
zadaniem specjalisty jest integracja technologii oraz danych wykorzystywanych do oceny ryzyka wiarygodności kredytowej podmiotów gospodarczych i zapisywanie pozyskanych informacji w sieci blockchain. - Wymagana umiejętność programowania w języku Solidity. Wymagane doświadczanie min 2 lata. – Charakter umowy UoP.
Pokaż więcej
Umów się z rekruterem
Group 21560

Korzyści

benefit1
Przytulne biuro
benefit2
Rozwój
benefit3
Konkursy firmowe
benefit4
Karta multisport
benefit5
Krótszy czas pracy
benefit6
Pizza friday
benefit7
Relax i fun
benefit8
Swoboda i przestrzeń
Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2021. DBMS Sp. z o.o.
menu